Nieruchomości na lunch

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie networkingowe Śląskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości.

Poznamy się bliżej, przedstawimy cele Stowarzyszenia oraz dowiemy się coś więcej o umowach pośrednictwa

Spotkanie dla osób pracujących i interesujących się branżą nieruchomości.
Jeśli jesteś Pośrednikiem, Zarządcą, Projektantem wnętrz, Deweloperem, Geodetą, Rzeczoznawcą, Prawnikiem, Architektem, Doradcą Kredytowym, Inwestorem?
Zajmujesz się fotografią nieruchomości, home stagingiem?
Nie może Cię zabraknąć!

Tym razem w panelu tematycznym porozmawiamy o umowach pośrednictwa a poprowadzą go:

Mateusz Rajwa– współpracuje z Kancelarią Marka Płonki w Bielsku- Białej, z którą związany jest od 2020 roku. W kręgu jego zainteresowań znajduje się szeroko rozumiane prawo cywilne oraz prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Na co dzień zajmuje się sprawami dotyczącymi rynku nieruchomościowego, współpracuje również z doradcami restrukturyzacyjnymi w zakresie postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. 

Mariusz Stokłosa– aplikant adwokacki. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie broniąc pracy magisterskiej z zakresu procedury cywilnej na ocenę bardzo dobrą. Stypendysta Rektora UMCS dla najlepszych studentów. Obecnie odbywa aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bielsku-Białej. Z kancelarią Marka Płonki w Bielsku- Białej związany od 2019 roku. Krąg jego zainteresowań skupia się wokół szeroko pojętego prawa cywilnego materialnego oraz procesowego. W kancelarii zajmuje się kompleksową obsługą prawną  rynku nieruchomości jak również szeroko pojętymi inwestycjami budowlanymi. Ponadto świadczy usługi z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego pomagając przedsiębiorcom jak również osobom fizycznym odzyskać płynność finansową. Zajmuje się również reprezentowaniem klientów przed sądami powszechnymi w postępowaniach cywilnych, gospodarczych oraz karnych.

Bieżąca obsługa prawna Mateusza Rajwy oraz Mariusza Stokłosy w ramach bieżącej obsługi prawnej swoich klientów skupia się na następujących aspektach:

  • badania stanu prawnego nieruchomości, w tym ryzyk związanych z transakcją, analizę skutków podatkowych transakcji z udziałem nieruchomości,
  • obsługę prawną procesu nabycia lub zbycia nieruchomości,
  • obsługę prawną inwestycji na rynku nieruchomości, w tym w ramach spółek celowych jak i umów inwestycyjnych,
  • tworzenia jak i analizy umów najmu, dzierżawy, w tym najmów komercyjnych,
  • pomocy prawnej na rynku zarządzania nieruchomościami, w tym we wspólnotach mieszkaniowych,
  • kompleksowej obsługi prawnej deweloperów poprzez partycypowanie w całym procesie prawnym od umowy rezerwacyjnej poprzez umowę deweloperską, a kończąc na umowie wyodrębnienia i sprzedaży lokalu,
  • obsługi prawnej procesów budowlanych na rzecz zamawiających, wykonawców jak i podwykonawców,
  • reprezentacji w postępowaniach administracyjnych jak i sądowo-administracyjnych dotyczących m.in. wydania decyzji w przedmiocie pozwolenia na budowę, o warunkach zabudowy, środowiskowych, pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego itd.
  • pomocy prawnej w zakresie legalizacji samowoli budowlanych;
  • reprezentacji w postępowaniach cywilnych i gospodarczych dotyczących m.in. wad budowlanych, nienależytego wykonania umowy, odszkodowań, ustanowienia służebności, hipoteki.

✅Widzimy się 12.10.2023 r. (czwartek)
⏰ Plan spotkania
14:00: 14:15- wprowadzenie i agenda spotkania. Przedstawienie uczestników. Chcemy wiedzieć w jakim zakresie możemy współpracować.
Naszym celem jest nawiązanie relacji biznesowych. Wymiana informacji i kontaktów.

14:15-14:45​ – Panel tematyczny.
Umowy pośrednictwa.

14:45 -16:00​ – luźny networking.
Zapisy do 11.10 (środa)
Zgłoś się do nas mailowo biuro@ssrn.pl.
Telefonicznie: 789 493 703, 502 660 992.

Miejsce:​
Restauracja Młodnik, Katowice Panewniki, ul. Panewnicka 224.
Dostępny darmowy parking.

Koszt:​
80 zł. W koszt wliczony jest lunch, kawa lub herbata, woda, ciasto na deser.

Bilety dostępne:
https://app.evenea.pl/event/892447-1kopia1/

‼️ Liczba miejsc ograniczona‼️